נשיא: המשנה לנשיאת בית המשפט העליון (בדימוס), השופט סלים ג'ובראן

המשנה לנשיאה (בדימוס) סלים ג'ובראן נולד בשנת 1947 במושבה הגרמנית בחיפה. הוא סיים בשנת 1968 לימודי בוגר במשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים, ובין השנים 1982-1970 עבד כעורך דין עצמאי. בחודש יוני 1982 מונה השופט ג'ובראן לכהונת שופט בבית המשפט השלום בחיפה, וחודש מרץ 1993 נבחר לכהונת שופט בבית המשפט המחוזי בחיפה. החל מחודש אפריל 2003, כיהן השופט ג'ובראן כשופט בבית המשפט העליון - תחילה כשופט בפועל, ולאחר שנה כשופט במינוי של קבע. בחודש יוני 2017 מונה לתפקיד המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, עד לפרישתו מכס השיפוט.

 

השופט ג'ובראן כיהן בתפקידים ציבוריים רבים ומגוונים, ביניהם: יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-20, חבר הנהלת המרכז היהודי-ערבי באוניברסיטת חיפה, חבר בחבר הנאמנים של אוניברסיטת חיפה, יושב ראש "קרן צלטנר" למחקר משפטי של תנועת "רוטרי ישראל" ואוניברסיטת תל-אביב, נגיד תנועת "רוטרי ישראל", חבר ההנהלה הציבורית של עמותת "בית הגפן" - המרכז הערבי-יהודי בחיפה, נציג תנועת "רוטרי ישראל" למועצה המחוקקת של תנועת "רוטרי" שנערכה בניו דלהי בשנת 1998, נשיא לשכת הבונים החופשיים בעכו וחבר הלשכה הגדולה של הבונים החופשיים במדינת ישראל. כמו כן, היה המשנה לנשיאה ג'ובראן ממייסדי "בית קדם" - מרכז תרבות ערבי-יהודי בעכו, שימש מרצה בפקולטה למשפטים וביחידה ללימודי המשך וללימודי חוץ של אוניברסיטת חיפה, היה לחתן פרס "הלורד מרקס זיו" עבור יוזמה לשיפור היחסים בין יהודים וערבים בישראל, והוא מחזיק בתואר דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת חיפה.יו"ר: פרופ' אמנון רייכמן

פרופ' אמנון רייכמן הוא פרופסור למשפטים באוניברסיטת חיפה מאז שנת 2001. הוא בוגר תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית, תואר שני מאוניברסיטת ברקלי ודוקטורט מאוניברסיטת טורונטו. תחומי העניין המרכזיים שלו הם תאוריה חוקתית, רגולציה, שפיטה ופרשנות, משפט חוקתי השוואתי, זכויות אדם ומשפט וסייבר. הוא מלמד משפט חוקתי ומשפט מנהלי, לצד סמינרים בתחום של תאוריות של ביקורת שיפוטית, פרשנות ושיקול הדעת השיפוטי, וכן משפט וסייבר. קודם לתאריו המחקריים הוא התמחה בבית המשפט העליון בלשכת הנשיא אהרן ברק ועבד כעורך דין פרטי.

פרופ' רייכמן פרסם מאמרים רבים בכתבי העת המובילים בעולם, והוא משמש כמרצה אורח במוסודת לימוד בולטים ויוקרתיים, בין היתר ברקלי, קרדוזו ו-National Judicial College. הוא היה חוקר במרכז ספרא לאתיקה באוניברסיטת הרווארד וכיום חוקר ראשי במרכז מינרבה לחקר שלטון החוק במצבי קיצון באוניברסיטת חיפה.

מאמריו נגישים כאן

 

 מזכירה כללית: ד"ר בל יוסף

בל יוסף היא חוקרת ומרצה למשפטים, בעלת תואר שני מחקרי (בהצטיינות) ודוקטורט מאוניברסיטת תל-אביב ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות מהמסלול האקדמי המכללה למינהל. תחום המרכז המרכזי שלה הוא משפט חוקתי, ובפרט ביקורת שיפוטית, יחסי-גומלין בין מוסדות השלטון ודיני זכויות האדם. את עבודת הדוקטורט שלה הקדישה לפיתוח מודל של דיאלוג חוקתי בין בית המשפט הלעיון לכנסת. עבודה זו זיכתה אותה בפרס נשיא המדינה למצוינות וחדשנות מדעית וכן במלגת מחקר מיוחדת של המכון לחקר ארצות-הברית בשיתוף עם מלגת פולברייט. מאמריה של ד"ר יוסף פורסמו בבמות אקדמיות מובילות בעולם כדוגמת American Journal of Comparative Law ו-International Journal of Constitutional Law וכן בכתבי העת הבולטים בישראל כדוגמת עיוני משפט, משפט וממשל, מחקרי משפט ועוד.   

קודם לתפקידה כמזכירה הכללית של העמותה למשפט ציבורי כיהנה כשלוש שנים כמזכירת הסניף הישראלי של ICON-S, האגודה הבינלאומית למשפט ציבורי וערכה את הבלוג המשפטי של הסניף. כיום ד"ר יוסף היא מרצה מן החוץ וחוקרת בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב.

מאמריה נגישים כאן

 בעלי תפקידים בעבר

נשיאי העמותה:

הנשיאה (בדימוס) דורית ביניש
השופט (בדימוס) אליהו מצא
השופטת (בדימוס) דליה דורנר
השופט (בדימוס) יצחק זמיר
השופט (בדימוס) משה לנדוי
פרופ' יצחק קלינגהופר

 

יושבי ראש העמותה:

פרופ' ישי בלנק

פרופ' סוזי נבות

פרופ' אריאל בנדור
פרופ' דפנה ברק-ארז
פרופ' מרדכי (מוטה) קרמניצר
פרופ' קלוד קליין
פרופ' יצחק זמיר

 

מזכירי העמותה:

ד"ר מיטל פינטו

ד"ר יניב רוזנאי

ד"ר אסף רנצלר
פרופ' יורם רבין
פרופ' ברק מדינה
ד"ר יגאל מרזל
פרופ' סוזי נבות
פרופ' שמעון שטרית

 

חברי הוועד המנהל

נשיאה (בדימוס) דורית ביניש 

שופט (בדימוס) פרופ' יצחק זמיר 

שופטת (בדימוס) דליה דורנר 

שופטת (בדימוס) ד"ר אילה פרוקצ'יה 

פרופ' סוזי נבות 

פרופ' אריאל בנדור 

פרופ' ישי בלנק 

פרופ' קרן וינשל

פרופ' מוחמד ותד

פרופ' יורם רבין 

פרופ' אמנון רייכמן 

פרופ' מיכאיל קרייני 

פרופ' שמעון שטרית 

ד"ר אורי אהרונסון

ד"ר בל יוסף

ד"ר מיטל פינטו

ד"ר יניב רוזנאי

ד"ר אסף רנצלר 

עו"ד אליהו בן טובים 

עו"ד רנאטו יאראק 

עו"ד נעמי וייל 

עו"ד ארנה לין 

עו"ד רחל בן-ארי

חברי ועדת הביקורת

עו"ד יהושע דויטש -יושב ראש

פרופ' ברק מדינה -חבר

פרופ' אביעד הכהן - חבר