נשיא: המשנה לנשיאת בית המשפט העליון (בדימוס), השופט סלים ג'ובראן

המשנה לנשיאה (בדימוס) סלים ג'ובראן נולד בשנת 1947 במושבה הגרמנית בחיפה. הוא סיים בשנת 1968 לימודי בוגר במשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים, ובין השנים 1982-1970 עבד כעורך דין עצמאי. בחודש יוני 1982 מונה השופט ג'ובראן לכהונת שופט בבית המשפט השלום בחיפה, וחודש מרץ 1993 נבחר לכהונת שופט בבית המשפט המחוזי בחיפה. החל מחודש אפריל 2003, כיהן השופט ג'ובראן כשופט בבית המשפט העליון - תחילה כשופט בפועל, ולאחר שנה כשופט במינוי של קבע. בחודש יוני 2017 מונה לתפקיד המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, עד לפרישתו מכס השיפוט.

 

השופט ג'ובראן כיהן בתפקידים ציבוריים רבים ומגוונים, ביניהם: יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-20, חבר הנהלת המרכז היהודי-ערבי באוניברסיטת חיפה, חבר בחבר הנאמנים של אוניברסיטת חיפה, יושב ראש "קרן צלטנר" למחקר משפטי של תנועת "רוטרי ישראל" ואוניברסיטת תל-אביב, נגיד תנועת "רוטרי ישראל", חבר ההנהלה הציבורית של עמותת "בית הגפן" - המרכז הערבי-יהודי בחיפה, נציג תנועת "רוטרי ישראל" למועצה המחוקקת של תנועת "רוטרי" שנערכה בניו דלהי בשנת 1998, נשיא לשכת הבונים החופשיים בעכו וחבר הלשכה הגדולה של הבונים החופשיים במדינת ישראל. כמו כן, היה המשנה לנשיאה ג'ובראן ממייסדי "בית קדם" - מרכז תרבות ערבי-יהודי בעכו, שימש מרצה בפקולטה למשפטים וביחידה ללימודי המשך וללימודי חוץ של אוניברסיטת חיפה, היה לחתן פרס "הלורד מרקס זיו" עבור יוזמה לשיפור היחסים בין יהודים וערבים בישראל, והוא מחזיק בתואר דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת חיפה.יו"ר: פרופ' ישי בלנק

ישי בלנק הוא פרופסור בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, שבה כיהן גם כסגן הדקאן. פרופ' בלנק חוקר ומלמד בתחומים של שלטון מקומי, משפט מנהלי, ערים גלובליות, חילוניות, דת ומדינה, ותיאוריה של המשפט. הוא סיים בהצטיינות את התואר הראשון במשפטים ובפילוסופיה באוניברסיטת תל אביב, ואת התמחותו עשה בבית המשפט העליון אצל כבוד הנשיא אהרן ברק. את התואר השני והשלישי קיבל ישי מבית הספר למשפטים באוניברסיטת הרווארד, וזכה לפרס הצטיינות מה-American Bar Foundation על עבודת הדוקטורט שלו. החל מ-2017 פרופ' בלנק הוא יו"ר הוועד המנהל של העמותה למשפט ציבורי.

 

פרופ' בלנק זכה פעמיים במלגה מהקרן הישראלית למדע, והיה חבר בפורום החוקרים הצעירים של האקדמיה הישראלית למדעים. מאמריו של ישי התפרסמו בכתבי עת יוקרתיים בארץ ובעולם, לרבות: עיוני משפט, משפטים, דין ודברים, חוקים, Stanford Law Review, Cornell Law Review, Harvard International Law Journal, Fordham Urban Law Journal, North Carolina Law Review, ועוד. הוא משמש כמרצה אורח בבתי הספר הטובים למשפטים ברחבי העולם, ובין היתר לימד בהרווארד, קורנל, בראון, אוניברסיטת טורונטו, קווינס, המבורג, וסיאנס פו (פריז).

 

מאמריו נגישים כאן 

 

 מזכירה: ד"ר מיטל פינטו

ד"ר מיטל פינטו היא מרצה בכירה בבית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת ובפקולטה למשפטים בקרייה האקדמית אונו. היא בעלת תואר שני (LL.M) ותואר דוקטור (SJD) מהפקולטה למשפטים של ה-University of Toronto, וכן תואר ראשון במשפטים ובממשל (LL.B) (בהצטיינות יתרה) מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. בעבר שימשה כמתמחה בלשכתו של השופט גרוניס בבית המשפט העליון. בשנים 2009-2010, ד"ר פינטו כיהנה כעמיתת פוסט-דוקטורט במרכז מינרבה לזכויות אדם באוניברסיטה העברית. 

 

ד"ר פינטו היא המזכירה הכללית וחברת הוועד המנהל של העמותה למשפט ציבורי בישראל. תחומי ההוראה שלה הם תורת המשפט, משפט חוקתי, משפט מנהלי, דיני עבודה, אתיקה מקצועית, ושיטות משפט. מחקריה מתמקדים בהמשגות שונות של הזכות לשוויון, בדיני הפליה, ובזכויות קבוצתיות בחברות רב-תרבותיות בכלל, ובזכויות שפה ומדיניות לשונית בפרט. פרסומיה הופיעו בכתבי עת כגון: The Canadian Journal of Law and Jurisprudence, Oxford Journal of Legal Studies, King's Law Journal, Ratio Juris, Ethnicities.

 

מאמריה נגישים כאן 

 בעלי תפקידים בעבר

נשיאי העמותה :

הנשיאה (בדימוס) דורית ביניש
השופט (בדימוס) אליהו מצא
השופטת (בדימוס) דליה דורנר
השופט (בדימוס) יצחק זמיר
השופט (בדימוס) משה לנדוי
פרופ' יצחק קלינגהופר

 

יושבי ראש העמותה :

פרופ' סוזי נבות

פרופ' אריאל בנדור
פרופ' דפנה ברק-ארז
פרופ' מרדכי (מוטה) קרמניצר
פרופ' קלוד קליין
פרופ' יצחק זמיר

 

מזכירי העמותה :

ד"ר יניב רוזנאי

ד"ר אסף רנצלר
פרופ' יורם רבין
פרופ' ברק מדינה
ד"ר יגאל מרזל
פרופ' סוזי נבות
פרופ' שמעון שטרית

 

חברי הועד המנהל

נשיאה (בדימוס) דורית ביניש 

שופט (בדימוס) פרופ' יצחק זמיר 

שופטת (בדימוס) דליה דורנר 

שופטת (בדימוס) ד"ר אילה פרוקצ'יה 

פרופ' סוזי נבות 

פרופ' אריאל בנדור 

פרופ' יורם רבין 

פרופ' אמנון רייכמן 

פרופ' מיכאיל קרייני 

פרופ' ישי בלנק 

פרופ' שמעון שטרית 

ד"ר אסף רנצלר 

ד"ר יניב רוזנאי

ד"ר מיטל פינטו

עו"ד אליהו בן טובים 

עו"ד רנאטו יאראק 

עו"ד נעמי וייל 

עו"ד ארנה לין 

ד"ר אורי אהרונסון

עו"ד רחל בן-ארי

חברי ועדת הביקורת

עו"ד יהושע דויטש -יושב ראש

פרופ' ברק מדינה -חבר

פרופ' אביעד הכהן - חבר